Στο γ΄ γύρο της Ουάσινγκτον ο Τσιτσιπάς

Στο γ΄ γύρο της Ουάσινγκτον ο Τσιτσιπάς Facebook Twitter
EUROKINISSI
0

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς, προκρίθηκε στον Γ' γύρο του διεθνούς τουρνουά, που διεξάγεται στην Ουάσινγκτον.

Παρά το γεγονός πως έχασε το πρώτο σετ με 6-3, ο νεαρός πρωταθλητής αντέδρασε και έφθασε στην νίκη, καθώς επικράτησε στα επόμενα δύο σετ με 6-3, 7-5 και συνεχίζει την πορεία του στην διοργάνωση.

Αντίθετα, ο Μάρκος Παγδατής αποκλείσθηκε από την συνέχεια του τουρνουά, καθώς ηττήθηκε από τον Κορεάτη, Χιέον Τσανγκ με 6-7 (2/7), 6-4, 6-3.

Με πληροφορίες από ΑΠΕ

Αθλητισμός
0

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Euro2024: Έσοδα 1 δισ. ευρώ από τον τουρισμό, σύμφωνα με το ινστιτούτο ifo

Αθλητισμός / Euro 2024: Έσοδα 1 δισ. ευρώ από τον τουρισμό, σύμφωνα με το ινστιτούτο ifo

Το γερμανικό υπουργείο Οικονομίας αναμένει επίσης μια προσωρινή ανάκαμψη στους τομείς που αντιμετωπίζουν οι καταναλωτές μετά από πολύ υποτονικές πωλήσεις λιανικής φέτος, αλλά όχι στον ίδιο βαθμό όπως κατά το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2006
NEWSROOM

Αθλητισμός / Ασημένιο μετάλλιο για την εθνική καλλιτεχνικής κολύμβησης στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα υγρού στίβου

Η ελληνική ομάδα συγκέντρωσε 191.8100 βαθμούς και έμεινε στη δεύτερη θέση πίσω από τη Γερμανία που βαθμολογήθηκε με 192.7166 βαθμούς κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο