ΕΠΙΘΕΣΗ ΙΡΑΝ ΣΕ ΙΣΡΑΗΛ

«Ασημένια» η Κορακάκη στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

«Ασημένια» η Κορακάκη στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Facebook Twitter
0

To ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Άννα Κορακάκη στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα αεροβόλων όπλων που διεξάγεται στο Όσιγεκ της Κροατίας.

Η 22χρονη Ολυμπιονίκης, κατέκτησε τη δεύτερη θέση στο αεροβόλο πιστόλι στα 10 μ., ύστερα από έναν συναρπαστικό αγώνα.

H Κορακάκη συγκέντρωσε 242,9 βαθμούς ελάχιστα πίσω από την Πολωνέζα Κλαούντια Μπρες που ήρθε πρώτη με 243,2.

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Βερόνικα Μάγιορ από την Ουγγαρία με 219,5 βαθμούς.

Πλέον, η Άννα Κορακάκη μετρά τις εξής διακρίσεις σε μεγάλους αγώνες: Χρυσό και χάλκινο στους Ολυμπιακούς Αγώνες, χρυσό σε παγκόσμιο, ασημένιο στα European Games και χρυσό στους Μεσογειακούς Αγώνες.

Αθλητισμός
0

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Σοφία Μαλκογεώργου στη LiFO: «Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Ντόχα ήταν ο σημαντικότερος αγώνας της ζωής μου, τώρα σκέφτομαι μόνο τους Ολυμπιακούς στο Παρίσι»

Αθλητισμός / Σοφία Μαλκογεώργου: «Οι νεαρές αθλήτριες δεν πρέπει να τα παρατάνε»

Η πρωταθλήτρια μιλά στη LiFO για την «τυχαία» στιγμή που αποφάσισε να ασχοληθεί με την καλλιτεχνική κολύμβηση, για την ισότητα στον αθλητισμό, για το ντουέτο με την Ευαγγελία Πλατανιώτη, για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Ντόχα, όπου και πραγματοποιήθηκε το όνειρο με το «εισιτήριο» της πρόκρισης στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι.