ΑΠΕΡΓΙΑ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ

Ο Ολυμπιακός έκανε το νταμπλ- Κατέκτησε και το Κύπελλο, κόντρα στην ΑΕΚ (1-0)

Ο Ολυμπιακός έκανε το νταμπλ- Κατέκτησε και το Κύπελλο, κόντρα στην ΑΕΚ (1-0) Facebook Twitter
EUROKINISSI
0

Ο Ολυμπιακός έκανε το νταμπλ για την ποδοσφαιρική σεζόν 2019/20, καθώς μετά το πρωτάθλημα κατέκτησε και το Κύπελλο Ελλάδας, με νίκη επί της ΑΕΚ στον τελικό στον Βόλο (1-0).

Χάρη στο γκολ του Λαζάρ Ραντζέλοβιτς στο 9'- το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης- οι «ερυθρόλευκοι» πανηγύρισαν το 27ο Κύπελλο της ιστορίας τους, ενώ πέτυχαν το νταμπλ για 18η φορά, αφού είχαν ήδη αναδειχθεί πρωταθλητές.

Από την άλλη, η ΑΕΚ ηττήθηκε σε τελικό Κυπέλλου Ελλάδας για τέταρτη συνεχόμενη φορά, έπειτα από τις τρεις ήττες από τον ΠΑΟΚ. Ο τελικός διεξήχθη χωρίς φιλάθλους, λόγω των μέτρων για τον κορωνοϊό, ενώ πραγματοποιήθηκε έπειτα από διαδοχικές αναβολές, για διαφορετικούς λόγους.

0

Αθλητισμός / Νίκος Παπαγγελής: Οι περιορισμοί που θέτουμε στον εαυτό μας, είναι μόνο στο μυαλό μας

Ο Νίκος Παπαγγελής, παραολυμπιονίκης στο άθλημα της ποδηλασίας, μιλά για τις διακρίσεις που έχει δεχθεί από τότε που ακρωτηριάστηκε το πόδι του σε ηλικία 14 ετών, δίνει ξεκάθαρο μήνυμα κατά των διακρίσεων και ανυπομονεί για τη συμμετοχή του στους Παραολυμπιακούς Αγώνες 2024 στο Παρίσι, με την έμπρακτη στήριξη της Visa.