Το θέαμα μίας μάχης θηρίων «μέχρι θανάτου» περίμενε τους ανέμελους παίκτες του γκολφ που επισκέφτηκαν το κλαμπ του Φίντλερς Κρικ στη Φλόριντα, το περασμένο Σάββατο.
Η παρέα που έφτασε πρώτη στην δέκατη τρύπα άφησε κάτω τα μπαστούνια της και έμεινε να κοιτά εμβρόντητη τη μάχη ανάμεσα σε έναν μεγάλο αλιγάτορα και έναν πύθωνα Βιρμανίας.
![Αλιγάτορας vs Πύθωνα σε γήπεδο γκολφ της Φλόριντα - Εντυπωσιακές φωτογραφίες κατέγραψαν τη μάχη](/sites/default/files/styles/main/public/articles/2020-07-16/26230109_10155725214005339_863709001165652675_n.jpg?itok=qWT4Vd2-)
«Άγρια μέρα σήμερα στην δέκατη τρύπα. Ένας αλιγάτορας και ένας πύθωνας έχουν μπλεχτεί. Ο αλιγάτορας φαίνεται πως έχει το πάνω χέρι», σχολίασε ο Ρίτσαρντ Νάντλερ που ανέβασε τις φωτογραφίες στην προσωπική του σελίδα στο facebook.
Η παρέα δεν τόλμησε να εμπλακεί στον καβγά των δύο θηρίων για να τα χωρίσει, αφήνοντας τη φύση να αποφασίσει για το αποτέλεσμα.
![Αλιγάτορας vs Πύθωνα σε γήπεδο γκολφ της Φλόριντα - Εντυπωσιακές φωτογραφίες κατέγραψαν τη μάχη](/sites/default/files/styles/main/public/articles/2020-07-16/26230059_10155725214030339_1422170245642248324_n.jpg?itok=us8q4muo)
Τελικά οι παίκτες του γκολφ αποχώρησαν αρκετή ώρα αργότερα, ενώ ο αλιγάτορας και ο πύθωνας παρέμεναν αγκυλωμένοι στην ίδια στάση, με τον αλιγάτορα να έχει αρπάξει την ουρά ερπετού κι εκείνο να επιχειρεί να πνίξει τον αλιγάτορα με τον ασφυκτικό εναγκαλισμό του.
σχόλια