ΑΠΕΡΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΜΑΪΟΥ

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Επεισόδια στο ΟΑΚΑ και διακοπή του αγώνα

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Επεισόδια στο ΟΑΚΑ και διακοπή του αγώνα Facebook Twitter
0

Ο αγώνας του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό έχει διακοπεί στο 70ό λεπτό, μετά την είσοδο οπαδών του Παναθηναϊκού στον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ.

Πριν από λίγο αποφασίστηκε οριστική διακοπή του ντέρμπι από τον Γερμανό διαιτητή της αναμέτρησης, Μάρκο Φριτς.

Η εισβολή στο γήπεδο ήταν η δεύτερη για σήμερα, καθώς στο 5ο λεπτό «πράσινοι» οπαδοί κατευθύνθηκαν στον μικρό πάγκο και χτύπησαν τον γυμναστή του Ολυμπιακού, όπως ανέφεραν οι ρεπόρτερ της ΕΡΤ, που μεταδίδει την αναμέτρηση.

Ωστόσο οι περισσότεροι φίλοι του Παναθηναϊκού στις εξέδρες αποδοκίμαζαν και πετούσαν αντικείμενα στους εισβολείς.

Το σκορ σε εκείνο το σημείο ήταν 1-0 υπέρ του Ολυμπιακού με τέρμα του Γκερέρο στο 53'.

Αθλητισμός
0

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Αθλητισμός / Νίκος Παπαγγελής: Οι περιορισμοί που θέτουμε στον εαυτό μας, είναι μόνο στο μυαλό μας

Ο Νίκος Παπαγγελής, παραολυμπιονίκης στο άθλημα της ποδηλασίας, μιλά για τις διακρίσεις που έχει δεχθεί από τότε που ακρωτηριάστηκε το πόδι του σε ηλικία 14 ετών, δίνει ξεκάθαρο μήνυμα κατά των διακρίσεων και ανυπομονεί για τη συμμετοχή του στους Παραολυμπιακούς Αγώνες 2024 στο Παρίσι, με την έμπρακτη στήριξη της Visa.