Ήττα για τον Ολυμπιακό στο Μιλάνο

Ήττα για τον Ολυμπιακό στο Μιλάνο Facebook Twitter
EUROKINISSI
0

Aν και προηγήθηκε, ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από το Μιλάνο, στο δεύτερο αγώνα του για τους ομίλους του Europa League, απέναντι στη Μίλαν.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με γκολ του Γκερέρο στο 14ο λεπτό και πήγε με προβάδισμα στο ημίχρονο. Όμως η συνέχεια ήταν διαφορετική.

Σε διάστημα μικρότερο των δέκα λεπτών οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν ολοκληρωτικά το αποτέλεσμα. Στο 70' η Μίλαν ισοφάρισε με γκολ του Κουτρόνε. Έξι λεπτά αργότερα, ο Ιγκουαΐν έκανε το 2-1 και μόλις τρία λεπτά μετά ξανά ο Κουτρόνε  σκόραρε το τρίτο γκολ της Μίλαν.

Έτσι μετά από δύο αγώνες στον όμιλο ο Ολυμπιακός έχει μόνο έναν βαθμό.

Αθλητισμός
0

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Αθλητισμός / Νίκος Παπαγγελής: Οι περιορισμοί που θέτουμε στον εαυτό μας, είναι μόνο στο μυαλό μας

Ο Νίκος Παπαγγελής, παραολυμπιονίκης στο άθλημα της ποδηλασίας, μιλά για τις διακρίσεις που έχει δεχθεί από τότε που ακρωτηριάστηκε το πόδι του σε ηλικία 14 ετών, δίνει ξεκάθαρο μήνυμα κατά των διακρίσεων και ανυπομονεί για τη συμμετοχή του στους Παραολυμπιακούς Αγώνες 2024 στο Παρίσι, με την έμπρακτη στήριξη της Visa.