Απεργία της ΓΣΕΕ

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Επεισόδια στο ΟΑΚΑ και διακοπή του αγώνα

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Επεισόδια στο ΟΑΚΑ και διακοπή του αγώνα Facebook Twitter
0

Ο αγώνας του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό έχει διακοπεί στο 70ό λεπτό, μετά την είσοδο οπαδών του Παναθηναϊκού στον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ.

Πριν από λίγο αποφασίστηκε οριστική διακοπή του ντέρμπι από τον Γερμανό διαιτητή της αναμέτρησης, Μάρκο Φριτς.

Η εισβολή στο γήπεδο ήταν η δεύτερη για σήμερα, καθώς στο 5ο λεπτό «πράσινοι» οπαδοί κατευθύνθηκαν στον μικρό πάγκο και χτύπησαν τον γυμναστή του Ολυμπιακού, όπως ανέφεραν οι ρεπόρτερ της ΕΡΤ, που μεταδίδει την αναμέτρηση.

Ωστόσο οι περισσότεροι φίλοι του Παναθηναϊκού στις εξέδρες αποδοκίμαζαν και πετούσαν αντικείμενα στους εισβολείς.

Το σκορ σε εκείνο το σημείο ήταν 1-0 υπέρ του Ολυμπιακού με τέρμα του Γκερέρο στο 53'.

0

Σοφία Μαλκογεώργου στη LiFO: «Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Ντόχα ήταν ο σημαντικότερος αγώνας της ζωής μου, τώρα σκέφτομαι μόνο τους Ολυμπιακούς στο Παρίσι»

Αθλητισμός / Σοφία Μαλκογεώργου: «Οι νεαρές αθλήτριες δεν πρέπει να τα παρατάνε»

Η πρωταθλήτρια μιλά στη LiFO για την «τυχαία» στιγμή που αποφάσισε να ασχοληθεί με την καλλιτεχνική κολύμβηση, για την ισότητα στον αθλητισμό, για το ντουέτο με την Ευαγγελία Πλατανιώτη, για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Ντόχα, όπου και πραγματοποιήθηκε το όνειρο με το «εισιτήριο» της πρόκρισης στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι.