Μουντομπάσκετ: Αποκλείστηκε η εθνική- Ήττα από τη Λιθουανία

Μουντομπάσκετ: Αποκλείστηκε από τη Λιθουανία η Εθνική Facebook Twitter
Φωτ.: ΑΠΕ-ΜΠΕ
0

Η εθνική Ελλάδος αποκλείστηκε από τη Λιθουανία στο Μουντομπάσκετ με σκορ 92-67 και αποχαιρετά τη διοργάνωση που διεξάγεται στις Φιλιππίνες.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο βοήθησε πολύ στο σκοράρισμα ο Ιωάννης Παπαπέτρου, αλλά και ο Νίκος Ρογκαβόπουλος, ενώ εξαιρετική δουλειά στην άμυνα κάνει ο Δημήτρης Μωραΐτης, αλά δεν ήταν αρκετό για την πρόκριση στα προημιτελικά του Μουντομπάσκετ

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Λιθουανία βρήκε μερικά μεγάλα σουτ που της έδωσαν σταθερό προβάδισμα στο σκορ, απέναντι στην εθνική που πήρε καλάθια από τους Τόμας Γουόκαπ και Δημήτρη Μωραΐτη.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 39-43, 64-58, 92-67

0

Νίκος Παπαγγελής: «Όλα ξεκίνησαν από έναν έντονο πόνο στο αριστερό μου πόδι»

Αθλητισμός / Νίκος Παπαγγελής: «Όλα ξεκίνησαν από έναν έντονο πόνο στο αριστερό μου πόδι»

Ο παραολυμπιονίκης στο άθλημα της ποδηλασίας δεν σταμάτησε ποτέ να αγωνίζεται και τώρα ετοιμάζεται για τον πιο κρίσιμο αγώνα του στους Παραολυμπιακούς Αγώνες 2024 στο Παρίσι.