Κυπελλούχος Ελλάδος ο ΠΑΟΚ: Νίκησε 1-0 την ΑΕΚ και έκανε το νταμπλ

Κυπελλούχος Ελλάδος ο ΠΑΟΚ: Νίκησε 1-0 την ΑΕΚ και έκανε το νταμπλ Facebook Twitter
EUROKINISSI
0

To Κύπελλο Ελλάδος κατέκτησε απόψε ο ΠΑΟΚ επικρατώντας με 1 - 0 επί της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

Με αυτή τη νίκη, ο ΠΑΟΚ κάνει το πρώτο νταμπλ στην ιστορία του, κατακτώντας κύπελλο και πρωτάθλημα στην ίδια χρονία.

Με το γκολ του Άκομ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ νίκησε την ΑΕΚ με 1-0 και κατάκτησε για τρίτη συνεχή χρονιά τον τίτλο. Συνολικά ο «Δικέφαλος» έχει 7 τρόπαια της διοργάνωσης.

Είναι η τρίτη συνεχόμενη κατάκτηση Κυπέλλου από τον ΠΑΟΚ, σε ισάριθμες αναμετρήσεις με αντίπαλο την ομάδα της ΑΕΚ.