Εύκολη εκτός έδρας νίκη για τον ΠΑΟΚ στο Europa League

Εύκολη εκτός έδρας νίκη για τον ΠΑΟΚ στο Europa League Facebook Twitter
EUROKINISSI
0

Την πρώτη του φετινή νίκη στους ομίλους του Europa League πέτυχε ο ΠΑΟΚ κερδίζοντας εύκολα την Μπάτε Μπορίσοφ με 1-4 στη Λευκορωσία.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 3 γκολ διαφορά ήδη στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα. Στο 6' ο Πρίγιοβιτς έκανε το 0-1 και και πέντε λεπτά αργότερα ήρθε το δεύτερο γκολ από τον Ζαμπά. Στο 17΄έγινε το 0-3 από τον ίδιο παίκτη και ο αγώνας ουσιαστικά κρίθηκε πολύ νωρίς.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν το πρώτο γκολ τους με τον Κρέσπο στο 61'. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πέλκας με σουτ στο 73ο λεπτό.

Έτσι μετά από δύο αγώνες στον όμιλο ο ΠΑΟΚ έχει 3 βαθμούς, καθώς στον πρώτο αγώνα είχε ηττηθεί από την Τσέλσι στη Θεσσαλονίκη.

Αθλητισμός
0

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Αθλητισμός / Νίκος Παπαγγελής: Οι περιορισμοί που θέτουμε στον εαυτό μας, είναι μόνο στο μυαλό μας

Ο Νίκος Παπαγγελής, παραολυμπιονίκης στο άθλημα της ποδηλασίας, μιλά για τις διακρίσεις που έχει δεχθεί από τότε που ακρωτηριάστηκε το πόδι του σε ηλικία 14 ετών, δίνει ξεκάθαρο μήνυμα κατά των διακρίσεων και ανυπομονεί για τη συμμετοχή του στους Παραολυμπιακούς Αγώνες 2024 στο Παρίσι, με την έμπρακτη στήριξη της Visa.