«Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας διοργανώνει η Ένωση Άθεων, τη Μεγάλη Παρασκευή.
Μέσω ανακοίνωσης, η Ένωση κάλεσε όλους όσοι το επιθυμούν να δώσουν το «παρών» σε τρεις πόλεις της χώρας. Η συγκέντρωση θα γίνει σε τρεις διαφορετικές πόλεις της χώρας, την Αθήνα, την Θεσσαλονίκη και τις Σέρρες. «Αν θέλετε να συμμετάσχετε διαδικτυακά, χρησιμοποιήστε το #faneros_deipnos για να ανεβάσετε τις φωτογραφίες σας».
«Απέχουμε από το πένθος, όχι από τη λογική», γράφουν μεταξύ άλλων στην ανοικτή πρόσκλησή τους. «Κρεατοφάγοι, χορτοφάγοι και όλες/οι ενδιάμεσα, είσαστε όλοι καλοδεχούμενοι, μπορείτε να παραγγείλετε ανάλογα με τις προτιμήσεις και τις δυνατότητές σας. Ελάτε να φάμε και να γνωριστούμε»
«Δείπνα» θα οργανωθούν σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη και Σέρρες.
![Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» τη Μεγάλη Παρασκευή](/sites/default/files/styles/main/public/articles/2022-04-21/Screenshot%202022-04-21%20at%203.40.16%20PM.png?itok=bDYkOr7m)