ΑΠΕΡΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΜΑΪΟΥ

Ελλάδα-Εσθονία 0-3

Ελλάδα-Εσθονία 0-3 Facebook Twitter
0

Την ήττα γνώρισε η εθνική ομάδα βόλεϊ των ανδρών από την Εσθονία στα προκριματικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος με 3-0 σετ.

Ήταν η πρώτη μέρα του Α' Ομίλου στο Πόπραντ της Σλοβακίας. Τώρα χρειάζεται οπωσδήποτε νίκη στον αυριανό αγώνα με την Ουγγαρία, η οποία θα αγωνιστεί χωρίς τον Βέρες.

Η ελληνική ομάδα το πάλεψε στο 1ο σετ όταν στη μεγαλύτερη διάρκεια είχε προβάδισμα 1-2 πόντων αλλά στο φινάλε το έχασε με 26-24. Η Εσθονία επικράτησε πιο εύκολα στο 2ο σετ, ενώ στο 3ο σετ το 16-10 για τους Εσθονούς έγινε 23-23 και με την άουτ επίθεση του Τζιουμάκα τελείωσε ο αγώνας.

0

Αθλητισμός / Νίκος Παπαγγελής: Οι περιορισμοί που θέτουμε στον εαυτό μας, είναι μόνο στο μυαλό μας

Ο Νίκος Παπαγγελής, παραολυμπιονίκης στο άθλημα της ποδηλασίας, μιλά για τις διακρίσεις που έχει δεχθεί από τότε που ακρωτηριάστηκε το πόδι του σε ηλικία 14 ετών, δίνει ξεκάθαρο μήνυμα κατά των διακρίσεων και ανυπομονεί για τη συμμετοχή του στους Παραολυμπιακούς Αγώνες 2024 στο Παρίσι, με την έμπρακτη στήριξη της Visa.