L'Equipe: Το τρίτο γκολ της Αργεντινής δεν έπρεπε να μετρήσει

L'Equipe: Το τρίτο γκολ της Αργεντινής δεν έπρεπε να μετρήσει Facebook Twitter
Φωτ.: EPA/Noushad Thekkayil
0

Η γαλλική L'Equipe ισχυρίζεται πως ο τρίτο γκολ που σκόραρε η Αργεντινή στον τελικό του Μουντιάλ με τη Γαλλία δεν έπρεπε να μετρήσει.

«Γιατί το τρίτο γκολ της Αργεντινής δεν έπρεπε να μετρήσει» γράφει το μέσο σε δημοσίευμά του και ισχυρίζεται πως «δύο συναισθηματικά φορτισμένοι αναπληρωματικοί» μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο πριν το σουτ του Μέσι περάσει τη γραμμή, κάτι που «απαγορεύεται αυστηρά».

Ο αρχηγός της «Αλμπισελέστε» κατάφερε να γράψει το 3-2 στο 108ο λεπτό και όλοι πίστεψαν ότι ο τελικός κρίθηκε, ωστόσο οι Γάλλοι κέρδισαν πέναλτι λεπτά αργότερα και ο τελικός κρίθηκε στην άσπρη βούλα.

Οι Αργεντίνοι διατήρησαν την ψυχραιμία τους και με τέσσερα εύστοχα πέναλτι «στέφθηκαν» πρωταθλητές κόσμου.

0

Νίκος Παπαγγελής: «Όλα ξεκίνησαν από έναν έντονο πόνο στο αριστερό μου πόδι»

Αθλητισμός / Νίκος Παπαγγελής: «Όλα ξεκίνησαν από έναν έντονο πόνο στο αριστερό μου πόδι»

Ο παραολυμπιονίκης στο άθλημα της ποδηλασίας δεν σταμάτησε ποτέ να αγωνίζεται και τώρα ετοιμάζεται για τον πιο κρίσιμο αγώνα του στους Παραολυμπιακούς Αγώνες 2024 στο Παρίσι.