Ξέσπασμα Τσιτσιπά σε ματς: «Είσαι μα@@@@ς, φύγε»- Κατά «του πατέρα του»

Ξέσπασμα Τσιτσιπά σε ματς: «Είσαι μα@@@@ς, φύγε»- Κατά «του πατέρα του» Facebook Twitter
0

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ξέσπασε κατά τη διάρκεια της πρεμιέρας του σε τουρνουά της Βιέννης, όταν ο αντίπαλός του έκανε break, βάζοντας στο στόχαστρο- από ό,τι φάνηκε- τον πατέρα του.

Ο 24χρονος Έλληνας τενίστας δυσκολεύτηκε στο πρώτο σετ αναμέτρησής του με τον Ντένις Νόβακ, ο οποίος βρίσκεται στο Νο155 της παγκόσμιας κατάταξης, στο Erste Bank Open.

Κάποια στιγμή, όταν ο Νόβακ έκανε break, ο Τσιτσιπάς άρχισε να φωνάζει και να βρίζει. «Είσαι μα@@@@ς, φύγε», είπε έξαλλος. Η κάμερα γύρισε στο σημείο όπου καθόταν ο πατέρας του, Απόστολος Τσιτσιπάς, ο οποίος φαίνεται πως ήταν αποδέκτης αυτής της υβριστικής συμπεριφοράς.

Τελικά, ο Τσιτσιπάς νίκησε με 6-5, 6-2 τον Νόβακ, σε 1 ώρα και 28 λεπτά. Ο επόμενος αντίπαλός του στη Βιέννη είναι ο Μπόρνα Τσόριτς. Ο Κροάτης, που βρίσκεται στο Νο27 της παγκόσμιας κατάταξης, προηγείται στις μεταξύ τους αναμετρήσεις με σκορ 2-1.