Ποδηλασία: Χρυσό και αργυρό μετάλλιο για την Ελλάδα στο Ισραήλ

Ποδηλασία: Χρυσό και αργυρό μετάλλιο για την Ελλάδα στο Ισραήλ Facebook Twitter
ΑΠΕ
0

Ακόμη μία σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε η εθνική ομάδα ορεινής ποδηλασίας, αυτήν την φορά στο Mishmar Haemek του Ισραήλ και στον διεθνή αγώνα κατηγορίας C2.

Οι Έλληνες πρωταθλητές έκαναν το «1-2», με τον Περικλή Ηλία να κατακτά το χρυσό μετάλλιο με χρόνο 1:25:55 και τον Δημήτρη Αντωνιάδη να παίρνει το αργυρό μετάλλιο, με 1:26:03. Στο βάθρο ανέβηκε και ο Ισραηλινός, Ζαλτσμάν Τομέρ, ο οποίος πήρε το χάλκινο, με 1:26:37.

Εκτός από τα μετάλλια οι Ηλίας και Αντωνιάδης πρόσθεσαν σημαντικούς βαθμούς στο ενεργητικό τους.

Στο Ισραήλ, μαζί με τους δύο αθλητές, βρέθηκε και ο ομοσπονδιακός προπονητής Γιώργος Κατσέλης.

Ο επόμενος αγώνας για την εθνική ομάδα είναι στην Αλάνια της Τουρκίας, από τις 27 Φεβρουαρίου έως τις 3 Μαρτίου.

Με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ

0

Αθλητισμός / Πατέρας τερμάτισε τον Μαραθώνιο της Βοστώνης στη μνήμη των τριών νεκρών παιδιών του

Η σύζυγός του, Λίντσεϊ Κλάνσι, φέρεται να στραγγάλισε τα τρία τους παιδιά τον Ιανουάριο του 2023, πριν επιχειρήσει να αυτοκτονήσει πηδώντας από παράθυρο δευτέρου ορόφου
NEWSROOM
Σοφία Μαλκογεώργου στη LiFO: «Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Ντόχα ήταν ο σημαντικότερος αγώνας της ζωής μου, τώρα σκέφτομαι μόνο τους Ολυμπιακούς στο Παρίσι»

Αθλητισμός / Σοφία Μαλκογεώργου: «Οι νεαρές αθλήτριες δεν πρέπει να τα παρατάνε»

Η πρωταθλήτρια μιλά στη LiFO για την «τυχαία» στιγμή που αποφάσισε να ασχοληθεί με την καλλιτεχνική κολύμβηση, για την ισότητα στον αθλητισμό, για το ντουέτο με την Ευαγγελία Πλατανιώτη, για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Ντόχα, όπου και πραγματοποιήθηκε το όνειρο με το «εισιτήριο» της πρόκρισης στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι.