Η Ρένα Δούρου παρουσίασε σήμερα τους υποψήφιους περιφερειακούς συμβούλους για τον Βόρειο Τομέα Αθηνών.

 

«Οι άνθρωποι της 'Δύναμης Ζωής' δεν καρφώνονται στις καρέκλες» τόνισε η επικεφαλής της παράταξης και περιφερειάρχης Αττικής Ρένα Δούρου. 

 

Πρόσθεσε ότι οι άνθρωποι της «Δύναμης Ζωής» «δίνουν τη σκυτάλη σε νέα πρόσωπα. Και στον Βόρειο Τομέα Αθηνών, το ψηφοδέλτιο της Περιφέρειας Αττικής ανανεώνεται εντάσσοντας πολλά καινούργια πρόσωπα που συμπορεύονται για να συνεχίσουμε μαζί όλα όσα κάνουμε καθημερινά, αθόρυβα και δυνατά, προς όφελος των πολιτών, αλλάζοντας το πρόσωπο της Αττικής. Και ανατρέποντας παλιές πρακτικές»

 

Η παρουσίαση έγινε σε συγκέντρωση στο Ολυμπιακό Αθλητικό Κέντρο Αθηνών «Σπύρος Λούης», «έναν σπουδαίο αθλητικό χώρο της Βόρειας Αθήνας και ολόκληρης της Αττικής, έναν χώρο που η Περιφέρεια επιλέγει συστηματικά την αξιοποίηση των εγκαταστάσεών του, για να το απολαμβάνουμε όλες και όλοι» όπως είπε η κ. Δούρου.

 

Μέχρι σήμερα, οι υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι με τη «Δύναμη Ζωής» στην Π.Ε. Βόρειου Τομέα Αθηνών είναι:

 

1. Αθανασίου Μάριος, Ηθοποιός

2. Αρσενόπουλος 'Αγγελος, Απόστρατος Ανώτερος Αξιωματικός, Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων, Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος Ανώνυμης Τεχνικής Εταιρείας

3. Βαρδουλάκης Θωμάς, Ιατρός, Πνευμονολόγος με εξειδίκευση στην Ογκολογία, Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας, ΕΣΥ

4. Βουρλή Αναστασία (Νατάσσα), Οδοντίατρος με μεταπτυχιακές σπουδές στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

5. Βρούστης Αριστείδης ('Αρης), Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής, Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής Ειδικού Διαβαθμιδικού Συνδέσμου Αττικής (ΕΔΣΝΑ), Συνταξιούχος

6. Γιαννακοπούλου Αικατερίνη, Ιατρός, Καρδιολόγος, Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Αθηνών, Διευθύντρια ΕΣΥ - Νοσοκομείο Παίδων "Η Αγία Σοφία"

7. Γραμματικάκης Δημήτρης, Πολιτικός Επιστήμων με μεταπτυχιακές σπουδές στο ΕΚΠΑ και στο ΕΜΠ, Υπάλληλος σε Εταιρεία Τηλεπικοινωνιών

8. Δαμιανός Πέτρος, Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής, Διευθυντής Γυμνασίου - Λυκείου στο Ειδικό Κατάστημα Κράτησης Νέων Αυλώνα

9. Κορωναίου - Καμπά Σοφία, Αντιπεριφερειάρχης Βορείου Τομέα Αθηνών, Πτυχιούχος Αγγλικής Φιλολογίας και Διοίκησης Επιχειρήσεων, Υπεύθυνη Προγράμματος Ανακύκλωσης Χαρτιού ως μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής ΕΔΣΝΑ

10 Κωστάκης Παναγιώτης (Τάκης), Πολιτικός Μηχανικός ΕΜΠ, Πρώην Αντιδήμαρχος Δήμου Νέας Ιωνίας, Συνταξιούχος

11 Λάμπρου Ιωάννα, Μελισσοκόμος

12 Λιάκος Αθανάσιος, Δάσκαλος με μεταπτυχιακές σπουδές στο Πανεπιστήμιο Brunel, Διευθυντής σε Ιδιωτικό Σχολείο

13 Μαλακού Κατερίνα, Υπάλληλος ΕΦΚΑ, Μέλος Δ.Σ. ΠΟΣΕ ΙΚΑ-ΕΤΑΜ

14 Μαριόλη Ελένη, Δημόσιος Υπάλληλος - Γενική Γραμματεία Αθλητισμού, Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού

15 Μασούρας Θεοφύλακτος (Θεόφιλος), Αναπληρωτής Καθηγητής Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών.

16 Μαυρογόνατου Γεωργία (Γιούλη), Πανεπιστημιακός - ΕΜΠ

17 Μπαλάφας Γιώργος, Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής, Πολιτικός Μηχανικός με μεταπτυχιακές σπουδές στο Πανεπιστήμιο Kingston

18 Μυλωνάς Μιλτιάδης (Μίλτος), Αντιπρόεδρος Δ.Σ. ΕΚΑΒ, Πτυχιούχος Ανωτέρας Σχολής Διοίκησης Επιχειρήσεων

19 Νταή Ειρήνη, Μαθηματικός με μεταπτυχιακές σπουδές στα Χρηματοοικονομικά (ΑΣΟΕΕ), Υπεύθυνη Δικτύωσης - Ινστιτούτο Εναλλακτικών Πολιτικών ΕΝΑ

20 Στάγκου Χαρά, Οικονομολόγος, Συντονίστρια σε Δομές Φιλοξενίας Προσφύγων

21 Σταυριδόπουλος Θρασύβουλος, Υποναύαρχος Λ.Σ. εα

22 Χρυσικός Φώτης, Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής, Συντονιστής Περιφερειακής Παράταξης «Δύναμη Ζωής», Κοινωνικός Λειτουργός