Συναρπαστική δράση από τα γήπεδα της Ιταλίας, της Γαλλίας, της Ολλανδίας, της Αγγλίας και της Τουρκίας περιμένει και αυτή την εβδομάδα τους φίλους του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου! Από την Τρίτη 5 Φεβρουαρίου έως και τη Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου οι συνδρομητές των καναλιών Novasports, θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ζωντανά και αποκλειστικά όλες τις αναμετρήσεις της 23ης αγωνιστικής της SerieATIM, Λάτσιο – Έμπολι, Κιέβο Βερόνα – Ρόμα, Φιορεντίνα – Νάπολι, Πάρμα – Ίντερ, Μπολόνια – Τζένοα, Τορίνο – Ουντινέζε, Σαμπντόρια – Φροζινόνε, Αταλάντα – ΣΠΑΛ, Σασουόλο – Γιουβέντους και Μίλαν – Κάλιαρι.

 

Παράλληλα, οι φίλοι του γαλλικού ποδοσφαίρου, θα έχουν τη δυνατότητα να δουν  τους αγώνες Ντιζόν – Μαρσέιγ, Παρί Σεν Ζερμέν – Μπορντό, Ναντ – Νιμ και Νις – Λιόνγια την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ligue 1 αλλά και τις αναμετρήσεις Μπαστιά – Καέν, Βιλεφράνς – Παρί Σεν Ζερμέν, Ρεν – Λιλ και Γκινγκάμπ-Λιόν για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Γαλλίας. Ακόμη, θα δουν και τον αγώνα Μπρεστ – Οσέρ για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας της Γαλλίας. Με τις αναμετρήσεις της Ligue 2 που θα συνεχιστούν μέχρι το τέλος της σεζόν, όλη η Γαλλία (πρωτάθλημα Α’ και Β΄ Κατηγορίας, Κύπελλο, Λιγκ Καπ, Σούπερ Καπ) παίζει  μπάλα στα κανάλια Novasports.

 

Επίσης, οι συνδρομητές των αθλητικών καναλιών της Nova, θα παρακολουθήσουν τα παιχνίδια Χεράκλες – Άγιαξ, Φέγενορντ - Ντε Γκράαφσαπ και Ουτρέχτη - Αϊντχόφεν, για την 21η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος της Eredivisie, αλλά και τις αναμετρήσεις Άστον Βίλα – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, Νότιγχαμ Φόρεστ – Μπρέντφορντ, Στόουκ – Γουέστ Μπρόμιτς και Νόριτς – Ίπσουιτς για την 31η αγωνιστική της Championship Αγγλίας. Τέλος, θα έχουν τη δυνατότητα να δουν και τον πρώτο αγώνα Γαλατασαράι - Χαταϊσπορ Αντάκια για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Τουρκίας.

 

SerieATIM Ιταλίας

 

Πέμπτη 7 Φεβρουαρίου: 21:30 Λάτσιο – Έμπολι, Novasports3HD σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

Παρασκευή 8 Φεβρουαρίου: 21:30 Κιέβο Βερόνα – Ρόμα, Novasports2HD σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου: 19:00 Φιορεντίνα - Νάπολι, Novasports3HD σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου, 21:30 Πάρμα - Ίντερ, Novasports1HD σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου: 13:30 Μπολόνια - Τζένοα, Novasports2HD σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη, 16:00 Τορίνο - Ουντινέζε, Novasports2HD σε περιγραφή του Αποστόλη Νταλούκα, 16:00 Σαμπντόρια - Φροζινόνε, Novasports3HD σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου, 16:00 Αταλάντα – ΣΠΑΛ, Novasports4HD σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη, 19:00 Σασουόλο - Γιουβέντους, Novasports2HD σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου, 21:30 Μίλαν - Κάλιαρι, Novasports2HD σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

 

 

 

Ligue 1 Conforama Γαλλίας

 

Παρασκευή 8 Φεβρουαρίου: 21:45 Ντιζόν - Μαρσέιγ, Novasports4HD σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου: 18:00 Παρί Σεν Ζερμέν - Μπορντό, Novasports4HD σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη, 21:00 Ναντ - Νιμ, Novasports3HD σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

Κυριακή 22 Φεβρουαρίου: 22:00 Νις - Λιόν, Novasports3HD σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

 

 

 

Κύπελλο Γαλλίας

 

Τρίτη 5 Φεβρουαρίου: 22:00 Μπαστιά - Καέν, Novasports1HD σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

Τετάρτη 6 Φεβρουαρίου: 19:30 Βιλεφράνς – Παρί Σεν Ζερμέν, Novasports4HD σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη, 22:05 Ρεν - Λιλ, Novasports2HD σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

Πέμπτη 7 Φεβρουαρίου: 22:00 Γκινγκάμπ – Λιόν, Novasports4HD σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

 

 

 

Β’ Κατηγορία Γαλλίας

 

Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου: 21:45 Μπρεστ – Οσέρ, Novasports1HD σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

 

Eredivisie Ολλανδίας

 

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου: 19:30 Χεράκλες - Άγιαξ, Novasports1HD σε περιγραφή του Αποστόλη Νταλούκα

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου: 21:45 Φέγενορντ-Ντε Γκράαφσαπ Novasports4HD σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου: 17:45 Ουτρέχτη - Αϊντχόφεν, Novasports5HD σε περιγραφή του Βασίλη Κωνσταντόπουλου

 

Championship Αγγλίας

 

Παρασκευή 8 Φεβρουαρίου: 21:45 Άστον Βίλα – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, Novasports24HD σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου: 17:00 Νότιγχαμ Φόρεστ - Μπρέντφορντ, Novasports3HD σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη, 19:30 Στόουκ – Γουέστ Μπρόμιτς, Novasports5HD σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου: 14:00 Νόριτς – Ίπσουιτς, Novasports3HD,  σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

 

Κύπελλο Τουρκίας

 

Τετάρτη 6 Φεβρουαρίου: 19:30 Γαλατασαράι – Χαταϊσπορ Αντάκια, Novasports24HD σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου